Podmínky vzdělávání

• Prostory třídy jsou za pomoci nábytku rozděleny na menší části (hrací koutky), kde je prostor i pro knihovničku, stolní hry, kuchyňka, obchod, kadeřnictví a jiné. V roce 2020 se podařílo obměnit část nábytku za nový, včetně stolů, které byly výškově nevyhovující pro předškolní děti
  • Dále je zde herna, vybavená marmoleem, pro děti slouží k pohybovému vyžití. V době poledního odpočinku se zde rozkládají lehátka
  • V místnosti je i hudební koutek, který je vybaven klávesami, orffovými nástroji a jinými rytmizačními pomůckami.
  • Hygienické zázemí je společné pro dívky i chlapce
  • V šatnách je výškově vyhovující sedací nábytek, věšáky na sušení, nástěnky pro informace rodičům.
  • Třídy jsou vybaveny dětským nábytkem, který vyhovuje platným normám a je barevně sladěn. Veškerý nábytek ve třídách je navržen tak, aby bylo využito všech zákoutí třídy a zároveň zůstal dětem dostatek prostoru pro volnou hru.
  • Vybavení hračkami je dostačující a podle potřeb se doplňuje a obměňuje.
  • Děti se samy svými výtvory podílejí na výzdobě a úpravě interiéru školky.
  • Prostředí je upraveno tak, aby práce dětí byly přístupné a byly k nahlédnutí i rodičům.
  • Herna je vybavena počítačem, děti pracují u počítače společně s učitelkou
  • Z projektu Šablony III byla škola vybavena ICT technikou, kterou učitelky využívají při řízené práci s dětmi

.